top of page
Seniorzy praktykujący jogę

SENIORZY NADAL W AKCJI

Europejski Korpus Solidarności

Bezpośrednią inspiracją dla projektu "Seniorzy nadal w akcji" był prowadzony projekt od 2021 roku: "Seniorzy w akcji" i przeprowadzone w nim aktywności. Podczas spotkań przeprowadziliśmy dużo rozmów na temat potrzeb współczesnego Seniora. Zauważyliśmy, że Seniorzy bardzo dobrze czują się i odnajdują w środowisku wielopokoleniowym, gdzie mają możliwość podzielić się swoimi wspomnieniami oraz wiedzą historyczną, lubią rozmowy oraz wymianę opinii, stąd też nasz napisany projekt: "Senior z otwartymi oczami". Drugim ważnym filarem preferowanych aktywności to ruch. Uczestnicy wskazali, że bardzo cenią sobie możliwość spróbowania nowych rzeczy oraz uczestnictwo w zajęciach ruchowych. 

Chcemy poprzez ten projekt dotrzeć do seniorów, głównie tych, którzy nie biorą udział w żadnych aktywnościach.  Chcemy stworzyć przestrzeń międzypokoleniowego działania, gdzie niezależnie od wieku wspólnie można brać udział w tych samych aktywnościach. Ważną rzeczą jest również to, że projekt napisała grupa inicjatywna ze stowarzyszenia Senfineco wraz z Seniorami, zatem projekt jest zatem owocem ich wspólnej pracy oraz ścisłymi planami na przyszłość. Uważamy, że to doskonale pokazuje, jak dużą moc mają międzypokoleniowe działania.

Jesteś aktywnym Seniorem/Seniorką? Mieszkasz w Łodzi? Masz ochotę wziąć udział w ciekawym projekcie? To właśnie dla takich osób stworzyliśmy projekt: "Seniorzy nadal w Akcji". Jest to pomysł na to, aby w sposób szczególny zaktywizować Seniorów z Łodzi oraz stworzyć tym samym miejsce na dialog międzypokoleniowy. Projekt został zakończony w lipcu 2023 roku. 

Chcesz wiedzieć jak było? Zapraszamy do krótkiej relacji. 

Projekt realizowany z funduszu: Europejskiego Korpusu Solidarnościowego


Partnerzy:

Stowarzyszenie Senfineco (Łódź, Polska)

Seniorzy nadal w akcji: Programy
Klinika Zdrowia Tytan_edited_edited_edited.jpg
Logo I (7).png
frse.png
KORPUS.PNG
erasmus_logo.png
Seniorzy nadal w akcji: Klienci
PL Współfinansowane przez Unię Europejską_POS_edited.jpg
Seniorzy nadal w akcji: Klienci
bottom of page