top of page

O NAS

Stawianie czoła wyzwaniom współczesnego świata wymaga zaangażowania osób, które potrafią rozwiązywać problemy, mają różne punkty widzenia i są gotowe podejmować ryzyko.


Senfineco to młodzieżowa organizacja pozarządowa stworzona w wyniku naszych dążeń do inspirowania i wspierania społeczności. Chcemy, by nasze działania mówiły same za siebie. 

Naszym celem jest społeczne wspieranie i uzupełnianie edukacji formalnej oraz stwarzanie szans dla młodzieży i młodych dorosłych poprzez stymulowanie ich poczucia inicjatywy i przedsiębiorczości. W tym celu wykorzystujemy narzędzia edukacji nieformalnej, aby promować działania dotyczące krytycznego myślenia, umiejętności korzystania z mediów, wolontariatu, zorganizowanego dialogu i edukacji międzykulturowej. 

Stworzyliśmy szeroką sieć pracowników młodzieżowych na gruncie lokalnym, krajowym i międzynarodowym i korzystając ze wspólnych doświadczeń współpracujemy w ramach wielu działań. Prowadząc program stażowy umożliwiamy młodym Polakom rozwój umiejętności menedżerskich, kreatywności, poczucia odpowiedzialności i własnej inicjatywy. Każdy stażysta ma możliwość zostania liderem wymiany młodzieży i praktycznego wykorzystania swoich umiejętności przywódczych przy wsparciu mentorów wyznaczonych przez członków naszego zarządu.


Wśród członków są lingwiści, socjologowie, psychologowie, pedagodzy i młodzież ze środowisk LGBT+.

O NAS: O nas

WARTOŚCI SENFINECO

KRYTYCZNE MYŚLENIE

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

EKOLOGIA

O NAS: Lista
High Fives

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Nasza organizacja ewoluowała z grupy nieformalnej w 2018 roku i od tego czasu pracujemy na rzecz międzykulturowego rozwoju naszego regionu i upodmiotowienia jego u młodych ludzi.

Nazwa Senfineco oznacza dwa filary działalności organizacji – kontekst wielokulturowy poprzez użycie słowa wywodzącego się z języka esperanto oraz polskiego wynalazcę – Ludwika Zamenhofa, co podkreśla lokalną działalność Senfineco. Wielokulturowy kontekst organizacji podkreśla jej pochodzenie – Łódź nazywana jest „miastem 4 kultur”, historycznie łączącym 4 narody: Polaków, Rosjan, Żydów i Niemców. 

O NAS: O nas

LUDZIE SENFINECO

269010680_956854281925087_2624592705743815635_n_edited_edited.jpg

KAROLINA PYZIK

Prezes zarządu, koordynator projektów, psycholog, słowenistyk, UX Designer

Od 2015r aktywna w obszarze edukacji nieformalnej młodzieży jako trener i koordynator projektów. Promotorka efektywnego altruizmu, zrównoważonego rozwoju i programów wolontariatu.

269768920_1080774279387891_5060505829890082461_n.png

JOANNA WRONISZEWSKA

Wiceprezes zarządu, koordynator projektów, nauczyciel geografii, fotograf

W Senfineco wykorzystuje doświadczenie z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi i tworzenia angażujących zajęć dla młodzieży. Miłośniczka włoskiej Toskanii.

zdj_Michal_edited.png

MICHAŁ OLEWICZ

Fotograf, Logistyka, wsparcie techniczne

Z pasji fotograf, z miłości do muzyki - DJ. Wciąż poszukujący odpowiedzi na pytania, które stawia świat. Dla Senfineco pracujący jako fotograf, montażysta i operator. Czuwa nad sprawami techniczno-organizacyjnymi i logistyką. Marzy o podróżach i vanlife, ale wciąż czeka na opowiedni moment.

moje_kolo_edited.png

DARIA JASIACZEK

Liderka grupy nieformalnej, logistyk, koordynator projektów

W organizacji odpowiada za współprowadzenie projektów lokalnych oraz stały kontakt z naszymi wolontariuszami. Prywatnie uwielbia chodzenie po polskich górach.

O NAS: Poznaj zespół
bottom of page