top of page
Starszy kobieta taniec

SENIOR Z OTWARTYMI OCZAMI

Europejski Korpus Solidarności

Chcielibyśmy, aby punktem wyjścia dla projektu Senior z Otwartymi Oczami była nauka krytycznego myślenia przez osoby starsze. Kolejny projekt adresowany do grupy łódzkich Seniorów jest nowym rozdziałem w naszej historii tworzenia powiązań mieszkańcami naszego miasta.


Chcemy realizować projekt na szczeblu lokalnym i zająć się tematami: 

  • nauka krytycznego myślenia

  • ocena źródeł informacji 

  • zabezpieczenie się przed nowymi rodzajami oszustw, których ofiarami padają seniorzy

  • teorie spiskowe i ich źródła

  • chwyty marketingowe skierowane do seniorów


Toczące się dyskusje w mediach nt. aborcji, udziału Kościoła w życiu państwa, umów dotyczących międzynarodowego handlu żywnością, GMO, emigracji, eutanazji, pandemii, zmian klimatycznych są doskonałą pożywką dla osób o niskiej świadomości szkód pochodzących z niemerytorycznej oceny przekazywanych informacji, co wewnętrznie degeneruje i polaryzuje społeczeństwo. Dzięki podniesieniu empatii i wzajemnego szacunku połączonego z wiedzą nt. manipulacji, kontekst tego problemu może ulec zmianie i stanowić dobry przykład dla zarówno młodych jak i starszych obywateli. W przestrzeni publicznej widzimy inicjatywy informacyjne dla seniorów dotyczące oszustw i manipulacji, niewiele jednak słyszy się o spotkaniach międzypokoleniowych, gdzie młodzi mogą w praktyce pokazać i przećwiczyć z seniorami narzędzia chronienia się przed zagrożeniami. 


Zmianą, której oczekujemy będzie też fakt stworzenia przestrzeni dla osób wierzących i niewierzących, które nawiązując dialog ponadreligijny będą mogły złamać stereotypy na swój temat i przekazywać dalej pozytywny obraz ,,różnic”. Bez naszego i podobnych mu projektów taką przestrzeń bardzo trudno byłoby stworzyć. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych Łodzian powyżej 60. roku życia do udziału w projekcie i współtworzenia Klubu Aktywnego Seniora. Nasza grupa inicjatywna - piątka młodych aktywnych mieszkańców Łodzi z radością przyjmie między swoje szeregi kolejnych ambitnych, którzy czują, że wartości projektu są im bliskie. 

Projekt już trwa, ale wciąż możesz dołączyć!

Senior z otwartymi oczami: Programy
EKS Logo (1).png
Logo I (7).png
frse.png
KORPUS.PNG
Senior z otwartymi oczami: Klienci
Senior z otwartymi oczami: Pro Gallery
bottom of page