top of page
Granie w piłkarzyki

SENIORZY W AKCJI

Europejski Korpus Solidarności

Pomysł na projekt "Seniorzy w akcji" powstał podczas wspierania akcji telefondopogadania.pl, gdzie największą grupę rozmówców tworzyli seniorzy. Czas pandemii, izolacji uświadomił nas, ile jest wokół starszych ludzi, często samotnych, którzy jak każdy potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem, poczucia przynależności i docenienia,  rozmowy i normalności oraz potrzeby realizacji swoich pasji.

Chcemy poprzez ten projekt nawiązać kontakt z seniorami, głównie z sąsiedztwa, by podzielili się z nami swoimi wspomnieniami, wiedzą i doświadczeniem. Uważamy, że seniorzy są chodzącymi encyklopediami doświadczeń - stąd pomysł, by stworzyć przestrzeń, gdzie to my możemy się uczyć od nich oraz sprawić, że ta wiedza będzie bardziej dostępna. Chcemy, by opowiedzieli nam o swojej młodości podczas wspólnych spacerów po okolicy, ujrzeć części miasta ich oczami, usłyszeć ich anegdoty i ciekawe historie, zebrać przepisy na ich ulubione przetwory i wspólnie je przygotować, poznać ich dawne sposoby na oszczędzanie - stare oblicze popularnego na nowo “zero waste”, dowiedzieć się,  co hodują na swojej działce i jak stosować pewne rośliny lecznicze i do pielęgnacji, oraz w wymienić się z nimi naszą wiedzą na ten temat.

Jesteś aktywnym Seniorem/Seniorką? Mieszkasz w Łodzi? Masz ochotę wziąć udział w ciekawym projekcie? To właśnie dla takich osób stworzyliśmy projekt: "Seniorzy w Akcji". Jest to pomysł na to, aby w sposób szczególny zaktywizować Seniorów z Łodzi oraz stworzyć tym samym miejsce na dialog międzypokoleniowy. Projekt zakończył się 28.02.22 r. 

Piszą o nas:

artykuł Łódź.pl

Tytka Seniora s. 61

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze zrealizowanych aktywności w ramach powyższego projektu:

Piknik na zdrowie!

Spacery po Łodzi

Warsztaty z makram na doniczki 

Rozgrywki pokoleniowe

Las na drewnie, czyli warsztaty

ogrodnicze

Gra miejska

Spotkanie finałowe

Projekt realizowany z funduszu: Europejskiego Korpusu Solidarnościowego


Partnerzy:

Stowarzyszenie Senfineco (Łódź, Polska)

Seniorzy w akcji: Programy
Croissant Illustration Bakery Logo (1).png
Logo I (7).png
frse.png
KORPUS.PNG
Seniorzy w akcji: Klienci
Seniorzy w akcji: Galeria
bottom of page